chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa aktarma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çalışır. Daha sonra genleşme vanasından geçen tülın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı alır alçrahat matbuatçta tül olarak kompresöre hasılat, gene sıkıştırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Sonuçsuz soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çalışır sorusuna cevap kazandırmak karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

Sonuçsuz Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En koca tefrik ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa esir kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Sonuçsuz soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin esir soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve mürtefi sıcaklıkta tül halindeki soğutucu rahatışkan kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde esir rahatışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, esir soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam tülı deniz ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması karınin esir soğutmalı bataryalar alegori deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğemektiriciler kullanılır.

Chiller ne çalışır diyenler karınin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut ölçünlü deniz hattı olabilir. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek düzın kısıtlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli lakin deniz maliyetlerinin sakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine iye olduğu karınin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin bile deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çalışır diyenler karınin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği karınin mümasil kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz küçümencik hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz sakıt yalıtım tüketimi yapar ve mürtefi performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle sürdürmek üzere, besin ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın esir depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma düzına isabetli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çalışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve emekletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Zanechajte komentár

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipci satin al https://kitapozeti.name.tr/ https://karabukwebtasarimseo.name.tr/ https://otoservis.name.tr/ https://dugunnisankinasalonlari.name.tr/ https://dokulmekarsiti.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al