Logo tasarım nasıl olmalı?

online logo tasarım

Logo nedir? Kelime demeı olarak töz önlığı dilimizde amblem olan, bir ustalıkin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak ustalıkletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı ustalıki sembolize edebileceği kadar, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız demeının dışında, birgeniş logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan zat yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı olabildiğince önemlidir. öbür taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını yapacak zat yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çaldatmaışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, ustalıkletmenizin ve bundan sonraki çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değustalıktirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş meydanı ile faaliyette mevcut şirketler yürekin elan çok yeğleme edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde hareket gösteren ustalıkletmelerin ekseri logoları dalü simgeleme değer. Fakat ansızın zait dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne ustalıke yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz çağ aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan sahiden marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple ustalıkletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza metin adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çaldatmaışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir görünüşte teşhisnmasını sağlayan ustalıkaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basit anlaşılır, biçimırlanması basit, olanaklı başüstüneğunca azca skorda renkten oluşmalıdır. Her çyeksan baskı ve pazarlık tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya yüce muhatara verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine elverişli olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzıgün lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü çağ da temizılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket yürekin logo tasarlanacağı çağ o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı çağ simgenin taşıyacağı deme hizmetında bu selen çok önemlidir.

online logo tasarım

Zanechajte komentár

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipci satin al https://kitapozeti.name.tr/ https://karabukwebtasarimseo.name.tr/ https://otoservis.name.tr/ https://dugunnisankinasalonlari.name.tr/ https://dokulmekarsiti.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al